Akademia Życia

Terapia, jasnowidzenie to moja pasja. Udzielam konsultacji, porad duchowych oraz przepowiadam przyszłość. Jednak nie jestem typową wróżką czy jasnowidzem. W swojej pracy staram się nakierować Cię na właściwą drogę i zwrócić uwagę na te aspekty twojego życia, które Ci umykają, a mogą rozświetlić drogę twojego życia.

Łączna liczba wyświetleń

sobota, 9 lutego 2013

Jak optycznie powiększyć wnętrze naszego mieszkanka



Każdy marzy o dużym i przestronnym mieszkanku. Niestety nie każdego z nas stać, aby dokonać zakupu naszego lokum o odpowiednio dużej  powierzchni, zapewniającej nam pełnym komfort jej użytkowania. Ceny mieszkań na rynku deweloperskim czy wtórnym powodują, że zazwyczaj, biorąc pod uwagę nasze zasoby finansowe, decydujemy się na mniejsze metraże mieszkania. A potem staramy dopasować nasze nowe M do naszych potrzeb użytkowych i dobrego samopoczucia.  

Aby dobrze zaaranżować takie mieszkanie, liczy się dobra pomysłowość, trochę inwencji twórczej oraz starannie przemyślana aranżacja. Przykładem takiej ciekawego projektu jest kawalerka, w  której pierwotnie kuchnia mieściła się w wąskiej wnęce przy pokoju dziennym, przylegającej do równie ciasnego przedpokoju. Po wyburzeniu ściany między nimi (konstrukcyjnych przeciwwskazań nie było) stworzono w miarę przestronną strefę dzienną. Najpoważniejszym zadaniem projektantki było znalezienie dobrego miejsca do przechowywania akcesoriów kuchennych oraz schowków na rzeczy w przedpokoju.
Meble zajmują dwie sąsiadujące ze sobą ściany. Przy jednej umieszczono klasyczną zabudowę kuchenną, składającą się z szafek górnych i dolnych. Niestety, jest ich niewiele, dlatego część kuchennych rzeczy przechowuje się w płytkich, ale dość pojemnych schowkach nad drzwiami wejściowymi (ze względu na trudniejszy dostęp trzyma się w nich rzadziej używane przedmioty). Tuż obok drzwi zaś znajduje się płytka szafa, w której gospodarze po przyjściu do domu chowają wierzchnie ubrania i buty - w pomieszczeniu, gdzie się gotuje i jada posiłki, nie mogą być na wierzchu.
Aranżacja wnętrza
Umowną granicę między strefą kuchenną a wypoczynkową wyznacza niewielki stół. Odmienność funkcji obydwu części pomieszczenia podkreśla również inna podłoga. W kuchni jest łatwy do utrzymania w czystości gres, a w części dziennej - drewniane panele.
Niezabudowaną meblami ścianę aneksu pokryto tapetą z wzorem zebry. To najmocniejszy akcent dekoracyjny w tym wnętrzu.
W górne szafki wbudowano kuchenkę mikrofalową z grillem - na krótkim blacie, w którym jest zainstalowana gazowa płyta grzejna i zlewozmywak, nie starczyło już na nią miejsca. Z tego powodu zrezygnowano też z piekarnika.
Kreatywność, pomysłowość a także wyobraźnia mogą stworzyć z najbardziej niewygodnego i najmniej funkcjonalnego wnętrza przytulny zakątek, w której będziemy mogli wspaniale się na co dzień  zaaklimatyzować, a także cieszyć się w nim dobrym samopoczuciem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz