Akademia Życia

Terapia, jasnowidzenie to moja pasja. Udzielam konsultacji, porad duchowych oraz przepowiadam przyszłość. Jednak nie jestem typową wróżką czy jasnowidzem. W swojej pracy staram się nakierować Cię na właściwą drogę i zwrócić uwagę na te aspekty twojego życia, które Ci umykają, a mogą rozświetlić drogę twojego życia.

Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 stycznia 2012

Jak spożywać pokarmy

To co jemy  ma istotne znaczenie dla twojego zdrowia, urody oraz dobrego samopoczucie. Tak twierdzą lekarze, terapeuci, dietetycy oraz taoiści. Mówi się: „Jesteś tym co jesz”, no cóż trudno się z tym nie zgodzić. Ale oprócz odpowiedniej diety pokarmowej, ważną sprawą też jest Jak jemy. Dawniej przywiązywano do tego bardzo dużą uwagę i praktycznie w każdej kulturze na ziemi istniał pewien ceremoniał spożywania posiłków, który oprócz tego że przyświecał tradycji wspólnego zasiadania do stołu i wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu na jedzenie, to dodatkowo kultywował zdrowe nawyki żywieniowe.
Na dworach arystokratycznych panowała pewna etykieta jedzenia. Damy jadły w małych ilościach, brały do ust małe kęsy jedzenia i dokładnie je przeżuwały. Jedzono spokojnie i wolno a od stołu wstawano z lekkim niedosytem. Nie w dobrym tonie było obżarstwo.
Pośpiech i szybkie tempo życia niestety nie sprzyja tego typu celebracjom. Dziś jemy w pospiechu nieraz nawet biegnąc do autobusu czy biura pałaszujemy ostatnie kęsy jedzenia. W trakcie pracy chyłkiem szybko spożywamy kawałek kanapki. A potem faszerujemy się tabletkami reklamowanymi w TV, żeby uciszyć nasz zmęczony układ pokarmowy. Generalnie nie ma czasu na jedzenia.  Często też jemy w wieczorem, bo w ciągu dnia nie mamy czasu (co też nie jest zdrowe), jemy pierwszy pożarny posiłek. A potem w wieku zaawansowanym dotykają nas różne choroby i dolegliwości związane z układem pokarmowym od nadwagi i otyłości do nadkwasoty, wrzodów a nawet nowotworu.
Układ pokarmowy jest jednym z najważniejszych systemów w naszym organizmie. Niestety od niego zależy być albo nie być pozostałej reszty. On przetwarza, usuwa i transportuje to co jemy do reszty organów i komórek. Jednym słowem odżywia cały organizm. Jeżeli zaczyna źle funkcjonować to reszta nie otrzymuje odpowiedniej racji pokarmowej, a tym samym też zacznie nam szwankować. To tak w skrócie przedstawiłam działanie naszego układu pokarmowego.  
Co do sposobu jedzenia
  1.   Ja przyjęłam zasadę że nie jem już nic po godzinie 18 popołudniu. Wynika to z tego iż organizm ( nasz układ pokarmowy) wieczorem gorzej przetwarza pokarm ( zwłaszcza ciężkostrawny) i pozostawia na noc niestrawione w żołądku jedzenie. Ponadto jedzenie wieczorne odkłada się w tkankę tłuszczową.
  2.   Jedz mało ,a będziesz żył/a zdrowo i długo. Głód należy zaspakajać tylko w 70%- 80 % . Tak żebyś wstawał/a od stołu z lekkim niedosytem. Najlepiej jeść mniej a częściej co np. 3 godziny niewielkie ilości pokarmu. Jest to dobre dla naszej wątroby. Ponieważ nadmiernie obciążona dużą ilością pokarmu, większość odkłada w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego jedzenie raz lub dwa razy dziennie dużych ilości jest bardzo nie zdrowe i prowadzi w prostej linii do otyłości.
  3.   Dokładnie przeżuwaj każdy pokarm. Kieruj się zasadą „Pij jedzenie i jedz picie”. Oznacza to że nie należy łykać stałych potraw, dopóki nie zostaną dokładnie rozdrobnione i przeżute, a każdy napój należy przełykać równie wolno jak pokarm stały.
  4.     Unikaj bardzo zimnych i bardzo gorących potraw i napoi. Posiłek powinien być ciepły, a nie gorący. Zbyt ciepła zupa parzy przełyk a to hamuje wydzielanie śliny i pogarsza perystaltykę jelit. Najgorszą zbrodnią jest popijanie dań zimnym (wręcz lodowatym) napojem. Zimne napoje powodują w pełnym już żołądku zamykanie się kanalików wydzielających soki trawienne. Trawienie zostaje przerwane i rozpoczyna się gnicie i fermentacja pokarmu w żołądku. Każdy napój pity w trakcie spożywania posiłku osłabia działanie soków trawiennych. Wyjątek stanowi wino albo piwo, które pite z umiarem sprzyjają trawieniu ponieważ same są sfermentowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz